کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
انتخاب ویژگی محصول:
:
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
فقط اصلی ها
مخصوص ماشین های دنده اتوماتیک
مخصوص ماشین های دنده دستی
مرتب سازی بر اساس:
گرانترین ها
ارزان ترین ها
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
با سیستم فرمان برقی یا EPS بیشتر آشنا شویم ؟
با سیستم فرمان برقی یا EPS بیشتر آشنا شویم ؟

سیستم فرمان برقی یا فرمان الکتریکی EPS (مخفف Electric Power Steering) از سال ۱۹۹۰ میلادی برای مونتاژ خودروها در کمپانی‌های خارجی استفاده شد. این سیستم فرمان پیشرفته خودرو با قابلیت‌ها و عملکرد مثبتی که در حوزه ایمنی خودروها داشته است، توانست جایگزین فرمان هیدرولیکی خودروها شود.

مطالعه بیشتر
دسته موتور خودرو چیست و چه نقشی دارد؟
دسته موتور خودرو چیست و چه نقشی دارد؟

برای این که طرز کار و کاربرد دسته موتور خودرو را بدانیم ابتدا این مثال را می زنیم. تصور کنید فردی را که در شرایطی نامتعادل در حال راه رفتن بر روی یک لبه باریک است. واضح است که این شخص برای حفظ خود و شرایط تعادل باید را به یک تکیه گاه تکیه کند یا این که بدن خود را در جهت های مختلفی برای داشتن تعادل تکان دهد

مطالعه بیشتر
روش درست آب بندی خودرو صفر
روش درست آب بندی خودرو صفر

در این مقاله قصد داریم تا روش درست آب بندی کردن خودرو صفر را برای شما مخاطبین عزیز شرح دهیم. اگر به تازگی خودرو صفر خریده باشید مطمئنا آب بندی خودرو به گوشتان رسیده است.

مطالعه بیشتر
بررسی خودروی جیلی GC6
بررسی خودروی جیلی GC6

در بحث بررسی خودروهای روز بازار ، نوبت به بررسی جیلی GC6 می رسد.خودروهای چینی ، در سال های اخیر سهم زیادی از بازار خودروی کشور را در دست گرفته اند. چه محصولات وارداتی ، و چه خودروهایی که در کشور مونتاژ می شوند.جیلی یکی از کمپانی های نسبتا خوش نام چینی است. در گذشته و ابتدای ورود چینی ها به بازار خودرو ، چه در جهان وچه در ایران ،همگی کیفیت پایین و محصولات کپی برداری شده را به یاد می آورند. اما با گذشت زمان و بهبود برخی از کمپانی های چینی ، این دید تا حدودی عوض شده است .

مطالعه بیشتر
آخرین اخبار
قیمت‌های جدید خودرو در راه است
قیمت‌های جدید خودرو در راه است

طبق ابلاغیه شورای رقابت، خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یکبار با در نظر گرفتن تورم خودرو نسبت به قیمت‌گذاری جدید محصولات خود اقدام کنند. قائم مقام مدیر عامل در حوزه فروش و خدمات پس از فروش گروه خودروسازی سایپا نیز قیمت‌های جدید خودروسازان را تایید و تاکید کرده که این قیمت‌ها از بهمن‌ اعمال خواهد شد.

مطالعه بیشتر
کوئیک‌آر اتومات به بازار می‌آید
کوئیک‌آر اتومات به بازار می‌آید

پارس خودرو در راستای توسعه محصول و تنوع تولید، کوئیک آر اتوماتیک را به زودی وارد سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد کرد.

مطالعه بیشتر
جریمه ۱۸۰ میلیون دلاری تویوتا در آمریکا به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای
جریمه ۱۸۰ میلیون دلاری تویوتا در آمریکا به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که شرکت خودروسازی تویوتا برای حل و فصل اتهامات خود مبنی بر عدم رعایت قوانین مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای، قرار است ۱۸۰ میلیون دلار به دولت آمریکا پرداخت کند.

مطالعه بیشتر
خودرو ارزان می شود اما به یک ‌شرط!
خودرو ارزان می شود اما به یک ‌شرط!

شورای رقابت فرمول قیمت گذاری خودرو را تغییر داد و بر این اساس قرار است از این به بعد در فرمول جدید، قیمت بازار در نظر گرفته شود.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
براکت سپر عقب آریو
براکت سپر عقب آریو

این براکت سپر عقب مناسب برای خودروی آریو می باشد .این محصول وارداتی و با کیفیت درجه یک توسط این فروشگاه ارائه می شود. سلامت فیزیکی کالا ضمانت می شود.

385,000تومان
چراغ خطر سمت چپ آریو
چراغ خطر سمت چپ آریو

این چراغ خطر سمت چپ مناسب برای خودروی آریو می باشد .این محصول وارداتی و با کیفیت درجه یک توسط این فروشگاه ارائه می شود. سلامت فیزیکی کالا ضمانت می شود.

1,200,000تومان
سپر عقب آریو
سپر عقب آریو

این سپر عقب که به صورت خام می باشد مناسب برای خودروی آریو می باشد .این محصول وارداتی و با کیفیت درجه یک توسط این فروشگاه ارائه می شود. سلامت فیزیکی کالا ضمانت می شود.

1,100,000تومان
دسته موتور سمت راست آریو اصلی
دسته موتور سمت راست آریو اصلی

این دسته موتور سمت راست مناسب برای خودروی آریو می باشد .این محصول اصلی و با کیفیت درجه یک توسط این فروشگاه ارائه می شود. سلامت فیزیکی کالا و اصلی بودن کالا ضمانت می شود.

800,000تومان
دسته موتور سمت چپ آریو
دسته موتور سمت چپ آریو

این دسته موتور سمت چپ مناسب برای خودروی آریو می باشد .این محصول اصلی و با کیفیت درجه یک توسط این فروشگاه ارائه می شود. سلامت فیزیکی کالا و اصلی بودن کالا ضمانت می شود.

1,800,000تومان
جستجو پیشرفته
انتخاب ویژگی محصول:
:
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
فقط اصلی ها
مخصوص ماشین های دنده اتوماتیک
مخصوص ماشین های دنده دستی
مرتب سازی بر اساس:
گرانترین ها
ارزان ترین ها
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

اخبار و دانشنامه / اخبار

غیر استاندارد بودن خودروهای داخلی و سطح آلایندگی بر هوای شهر

غیر استاندارد بودن خودروهای داخلی و سطح آلایندگی بر هوای شهر

10

مهم‌ترین استانداردی که به عنوان استاندارد مرجع در این زمینه در دنیا مورد استفاده قرارمی‌گیرد، استاندارد اروپایی یورو است. این استاندارد بیانگر حد مجاز میزان آلایندگی در خودروها است.


خودرو برای حرکت نیازمند قدرت است، قدرت لازم در خودرو با فرآیند احتراق تولید می‌شود. این فرآیند محصولی دردسرساز به نام آلایندگی دارد. احتراق باید در حالت ایده‌آل فقط دی‌اکسید کربن و بخار تولید کند. اما به دلایل طراحی و تولید مانند تکنولوژی به کاررفته در پیشرانه، سوخت و شرایط جوی و ... گازهای حاصل از احتراق متشکل از اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای گوگرد، مونوکسید کربن، هیدرید کربن و ذرات معلق است. این گازها را با نام گازهای سمی می‌شناسیم که تاثیرات منفی در محیط زیست و سلامت انسان‌ها دارند.


عامل تدوین استاندارد یورو

با توجه به اینکه تعداد خودروها روز به‌ روز افزایش چشمگیری می‌یابد و به موازات آن آلودگی ناشی از احتراق آن‌ها نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند، جامعه جهانی برای کنترل و نظارت بر میزان سطح آلایندگی ناشی از احتراق در خودروها قوانین و استانداردهایی را وضع کرده است.

مهم‌ترین استانداردی که به عنوان استاندارد مرجع در این زمینه در دنیا مورد استفاده قرارمی‌گیرد، استاندارد اروپایی یورو است. این استاندارد بیانگر حد مجاز میزان آلایندگی در خودروها است. استاندارد یورو براساس تکنولوژی پیشرانه از نظر سوخت، دیزلی یا بنزینی بودن متفاوت است. آلاینده‌های مجاز در این استاندارد به تفکیک برحسب گرم بر مسافت طی شده بر مبنای کیلومتر محاسبه می‌شوند.


انواع استاندارد یورو

نخستین سطح استاندارد یورو در سال ۱۹۹۲ میلادی تصویب شد. در آن هنگام میزان سطح مجاز آلایندگی خودروهای بنزینی برای منو کسیدکربن ۲.۷۲ گرم بر کیلومتر، برای اکسیدهای نیتروژن و هیدریدکربن نیز ۰.۹۷ گرم برکیلومتر بود. اما در سال ۱۹۹۶ جهت کاهش میزان آلاینده‌های خودروها سطح دوم این استاندارد با یورو۲ معرفی شد.


در استاندارد یورو ۲ خودروهای بنزینی مجاز بودند ۲.۲ گرم بر کیلومتر منوکسیدکربن، ۰.۵ گرم بر کیلومتر هیدریدکربن و اکسیدهای نیتروژن تولید کنند. سال ۲۰۰۱ میلادی سطح آلاینده‌های سخت‌گیرانه‌تر شد و هر خودروی باید ۲.۳ گرم بر کیلومتر منوکسیدکربن، ۰.۲۰ گرم برکیلومتر هیدرید کربن و نهایتا ۰.۱۵ گرم برکیلومتر اکسیدهای نیتروژن تولید می‌کرد.


اما باتوجه به جهش علم الکترونیک و افزایش تعداد خودروهای تولیدی در سال ۲۰۰۵ استاندارد یورو ارتقا و یورو۴ معرفی شد. در استاندارد یورو ۴ هر خودرو مجاز بود ۱.۰ گرم بر کیلومتر منوکسیدکربن، ۰.۰۸ گرم بر کیلومتر اکسیدهای نیتروژن و ۰.۱۰ گرم بر کیلومتر هیدریدکربن تولید کند.


درحال حاضر این استاندارد برای خودروهای تولید داخل اجرا می‌شود. اما با گذشت سه سال، در سال ۲۰۰۸ صنعت خودروسازی دنیا مجبور به رعایت سطح استاندارد یورو ۵ برای خودروهای تولیدی خود شد. در این استاندارد ۱.۰ منوکسیدکربن، ۰.۰۶ اکسیدهای نیتروژن، ۰.۱۰ هیدرید کربن به ازای هر گرم بر کیلومتر باید از خودروها منتشر شود.

پس از گذشت چند سال با اجرای این استاندارد، استاندارد یورو۶ در سال ۲۰۱۴ معرفی و خودروسازان را مجبور به اجرای آن کرد. این استاندارد در زمانی معرفی شد که میزان تولید خودروهای هیبریدی نسبت به گذشته افزایش یافته بود و خودروسازان جهت کاهش میزان آلایندگی محصولات خود باید تکنولوژی‌های جدید را به کار می‌گرفتند تا مقدار آلاینده مجاز را کاهش دهند.


در این سطح استاندار مقدار منوکسیدکربن ۱.۰، هیدریدکربن ۰.۱۰ و اکسیدهای نیتروژن۰.۰۶ مجاز هستند که از خودرو انتشار یابند. اگر به ارقام و استانداردها در سال‌های مختلف نگاهی کنیم، در می‌یابیم که هریک از آن‌ها نسبت به استاندارد قبلی خود سخت‌گیرانه‌تر بوده و تمام خودروسازان در دنیا ملزم به رعایت آن هستند.

البته در برخی از کشورها به دلایل مشکلات صنعتی، زیرساختی یا تکنولوژی که دارند، رعایت استانداردهای جدید با تاخیر چندساله اجرای می‌شود. به طور کلی هدف از تدوین چنین استانداردها و افزایش سختگیری‌ها از سوی سازمان‌های نظارتی، کاهش جدی میزان آلایندگی تولیدی ناشی از خودروها است.


در این جا باید اشاره کرد عمده آلودگی که در کلانشهرهای ایران نیز وجود دارد به دلیل وجود ذرات معلق در گازهای خروجی از اگزوز یا PM است. اما عمده آلاینده ناشی از احتراق خودروها در اروپا NOX یا اکسیدهای نیتروژن است. گفتنی است که استاندارد آلایندگی مورد استفاده در صنعت‌ خودرو ایرانی استاندار یورو۵ بوده که متعلق به دوازده سال پیش جامعه جهانی است.


راه‌های کاهش آلایندگی

خودروسازان در دنیا تلاش دارند با دست‌یابی به محصولاتی با آلایندگی کمتر و پاس کردن استانداردهای یورو، اغلب سه تکنیک را اجرا کنند.


نخست، با پالایش گازهای خروجی و تعبیه سیستم‌های کنترل آلایندگی، خودروسازان سعی کردن مقدار آلودگی احتراق را کاهش دهند. شاید یکی از موثرترین راه‌های در کاهش آلودگی نیز بهره‌گیری از فناوری‌های ساخته شده در این راستا باشد.


دوم، خودروسازان با بهبود تکنولوژی عملکرد موتور، تغییر در طراحی پیشرانه و استفاده از تکنولوژی‌های جدید سعی کردند فرآیند احتراق را به حالت ایده‌آل نزدیک کنند. حرکت در این راستا سبب کاهش آلایندگی تولیدی ناشی از احتراق می‌شود.


سوم، هر چقدر هم تکنولوژی پیشرانه بهبود یابد و فناوری‌های تعبیه شده در خودرو افزایش پیدا کند. تا زمانی که کیفیت سوخت افزایش نیابد، کاهش آلایندگی شکل نخواهد گرفت. همین امر نیز سبب شد که کیفیت سوخت‌ها نیز همگام با استانداردهای یورو ارتقا یابد و از همان شاخص استاندارد برای تعیین سوخت نیز استفاده شود.


منبع:

بازار

کلمات کلیدی:

الودگی
هوا
خودرو
ماشین
بنزین
دود
بیدود
مازوت
کربن دی اکسید
سطح آلایندگی